Naujiena
Kokias klaidas žmonės nepastebėdami daro santykiuose? Savaitė su psichologu: 4 diena
2022 05 02Pasiekus paauglystę, visi paaugliai nori turėti partnerį – tai evoliuciškai svarbus bruožas, kurio dėka visi gyvūnai taip pat ir žmonės gali tęsti savo giminę ir neišnykti. Kai pagaliau asmuo susiranda partnerį ir tampa su juo pora, viskas atrodo nuostabu – negalite nustoti galvoti apie tą asmenį, visą laisvą laiką norite leisti su juo, nesvarbu ką su partneriu veikiate, nes vis tiek labai gerai leidžiate laiką. Bet visi žinome, kad tai netrunka amžinybę, nes tai tiesiog yra „medaus mėnesio“ efektas, kada naujas parteris jums atrodo nepakartojamas. Tuo laikotarpiu, žmonės rodo tik geruosius savo bruožus, stengiasi įtikti savo partneriui ir vengia konfliktų. Bet pasibaigus šiam periodui, asmuo pradeda atskleisti savo tikrąją asmenybe, savo minusus, savo rutiną, savo sunkumus. Ir tada dažniausiai poros pradeda pyktis arba tiesiog iš karto pamatę savo partnerį negatyvioje aplinkoje jį tiesiog palieka ir eina ieškotis kito. Bet sakykime jūs su savo partneriu jau ilgą laiką kartu, jus vienas kitą mylite ir norite ateities kartu, bet jūsų kasdieniai pykčiai ir nesutarimai jums trukdo šio tikslo siekti. Taip poros gali užstrigti nesibaigiančiame pykčiu rate ir palaipsniui vis labiau atitolti vienas nuo kito. Taip nieko nedarydamos jos anksčiau ar vėliau vienas kitam atsibosta ir nueina skirtingais keliais, nors lengvai buvo galima viską išspręsti. Taigi šiandien aptarsiu kelis būdus kaip vengti tokių situacijų ir kaip pagerinti santykius su savo partneriu iš psichologijos pusės.
- Išreikšite savo norus: poros dažnai nutyli ir vengia sakyti ko jie tikisi iš savo partnerio, o kai partneris nepadaro to, ko iš jo yra tikimasi, jo parteris gali pykti ant jo, o jis net nežinos kodėl ant jo pykstama. Iš to gali kilti dar daugiau konfliktų, o visa to galima išvengti pasakant būtent ko norima. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į savo partnerio norus, kad išliktų sveikas balansas ir abi pusės būtų laimingos. Taigi, nebijokite kalbėtis su savo partneriu apie savo norus ir apie visą kitą, nes kalbėjimas ir išsireiškimas yra viena pagrindinė sėkmingų santykių priežastis.
- Nebijokite pagirti savo partnerio: poros kurios yra santykiuose su savo partneriu ilgą laiką kartais pamiršta sakyti komplimentus arba pozityvius dalykus, nebent kažko iš jų nori – toks elgesys nėra sveikas ir kartais tai gali būti manipuliacijos įrankis. Visi žmonės mėgsta girdėti pozityvius dalykus apie save, ypač iš savo partnerio, tad jei jūs savo partneriams reguliariai sakysite kažką gražaus ir pozityvaus apie juos, jie tikrai bus daug laimingesni.
- Fokusuokite į ateitį, ne į praeitį: labai lengva aiškinantis santykius su savo parteriu nuklysti į jų praeityje padarytas klaidas ir pakartotinai juos kaltinti už tai. Bet tai ne tik nepradeda spręsti problemos, tai tik dar labiau apsunkina jūsų ir partnerio gyvenimus. Iš klaidų yra mokomasi ir leidus jūsų parteriui suprasti, ką jis gali padaryti kitaip, galima pasiekti norimo tikslo neįžeidžiant savo parterio. Aišku, jei parteris piktybiškai nesikeičia ir toliau elgiasi taip, kaip jums nepatinka, tada reiktų ieškoti kitų sprendimo būdų.
- Reguliariai aptarinėkite kaip jaučiatės: kai kurioms poroms sunku suprasti vienam kitą dėl to, kad jų gyvenime nėra pakankamai bendravimo ir šnekėjimo apie savo jausmus. Tokio šnekėjimo, kada jūs su parteriu paskiriate tam savaitės dieną ir laiką ir tai darote reguliariai, išklausote vienas kito, nepertraukinėjat vienas kito ir pokalbio pabaigoje skirkite laiko apsikabinimui ir taip susitvarkykite su tokia intensyvia, bet svarbia santykių stiprinimo strategija.
- Darykite tai, kas tinka jūsų santykiams: galų gale supraskite, kad visų žmonių santykiai yra skirtingi ir skirtingoms poroms tinka skirtingos strategijos. Todėl svarbiausia yra bendravimas, komunikavimas ir išklausymas. Visa tai darant galima atrasti tai, kas tiks jūsų su parteriu unikalių santykių stiprinimui. Tad nebijokite kalbėtis ir išreikšti save. Santykiai turi jums padėti augti kaip asmenims ir kaip porai, o ne atvirkščiai.
Gedimino G. 85-1, LT-56121, Kaišiadorys
V 8:00-15:45
Pietų pertrauka:
I-V 12:00-12:45