Naujiena

Kodėl žmonės bijo kreiptis į psichologą? Savaitė su psichologu: 2 diena

2022 04 27

Visi žmonės turi kokių nors psichologinių problemų: tai yra normalu, bet jie vis tiek bijo kreiptis į psichologus ar kitus ekspertus, kad gautų reikiamą pagalbą. Kodėl taip yra? Būtent tai šiandien ir aptarsime. Žmonių nenorą lankytis pas psichologus galima suskirstyti į 5 punktus: stigmos baimė, diagnozės baimė, bijojimas, kad terapija niekada nesibaigs, bijojimas, kad kiti žmonės apie jus kitaip galvos, bijojimas kalbėtis su nepažįstamu asmeniu apie savo problemas. Dabar aš kiekvieną iš šių priežasčių aptarsiu atskirai.

  1. stigmos baimė: daugelis žmonių bijo eiti pas psichologus, nes prie jų yra sudaryta stigma, kad „neaišku ką ten darys“ arba „prišers vaistų ir viskas“. Šios stigmos gali būti užsilikusios iš senesnių kartų, kurios sovietmečiu iš vis nežinojo, kas yra depresija ir kad taip gali būti, todėl kai kurie žmonės galvoja, kad taip ir yra, nors psichologija nuo tų laikų stipriai pajudėjo į priekį ir kiekvienas žmogus gali iš jos gauti naudos: ar sužinoti daugiau apie savo mąstymą, pakalbėti apie sunkų gyvenimo etapą ir pan. Todėl nebijokite kreiptis pagalbos, net ir tada kai jums jos nereikia, nes galite daug apie save sužinoti.
  2. diagnozės baimė: kai kurie žmonės mano, kad nuėję pas psichologą sužinos, kad jie yra išprotėję ar „kitokie, nei kiti“, todėl ir vengia vizito pas psichologą, nors niekada taip nebūna, jie tiesiog sužino, kad jiems trūksta laiko sau, trūksta laiko su kitais žmonėmis, reikia daugiau gebėti sau atleisti už klaidas ir pan. Tad vėlgi, jei bijote sužinoti kažką nemalonaus apie save žinokite: dažniausiai taip nebūna, o jei ir būna, psichologas yra tam, kad padėtų. Liaudiškai sakant: niekas jūsų „neuždarys“.
  3. bijojimas, kad terapija niekada nesibaigs: daug žmonių net ir norintys lankytis pas psichologą dėl to dvejoja, nes mano, kad kai pradės terapines sesijas tai ir turės kiekvieną savaitę metai iš metų lankytis pas psichologą, nors taip niekada nebūna. Psichologai su klientais dirba ne daugiau 20-25 užsiėmimus, bet taip būna retai, dažniausiai žmonės pas psichologą lankosi 3-9 kartus.
  4. bijojimas, kad kiti žmonės apie jus kitaip galvos: tai yra pati pagrindinė priežastis, kodėl žmonės nesilanko pas psichologus. Žmonės bijo, kad aplinkiniai, draugai, artimieji, kolegos ir pan. kitaip pradės tave matyti, o žmonės norėdami pritapti „eina su minia“ ir nesilanko pas psichologus, kad išvengti kitų žmonių nuomonių pasikeitimų. Su šia problema kovoti sunkiausia, tiesiog reikia savo sveikatą išsikelti aukščiau kitų nuomonių.
  5. bijojimas kalbėtis su nepažįstamu asmeniu apie savo problemas: žmonės net ir jau nuėję pas psichologus gali jaustis nejaukiai, nes reikia kalbėti apie giliausias savo paslaptis su visiškai nepažįstamu asmenimi, bet žinokite, kad psichologai yra apmokyti labai plačiame spektre žmonių problemų, todėl jūs psichologo ne tik nenustebinsite su savo problema, jūs jam kaip tik padėsite jam padėti jums greičiau jaustis geriau.

Jei jums kyla daugiau klausimų, galite kreiptis į psichologą Roką Jurgutį: el. paštu pasakok.ka.nori@gmail.com, telefonu +37060115407, Facebook’e: Laisva Konsultacija, Instagram’e: @laisva_konsultacija arba jaunimo centre “Mazgas” Kaišiadoryse!

 Psichologas Rokas


Paskutinį kartą redaguota: 2022-04-27 11:12
Prenumeruokite naujienlaiškį ir visas naujienas sužinokite pirmi