„Sniego gniūžtė – 2018, sveikatą stiprinantis Kauno regionas“

Balandžio 6-8 dienomis Paparčių MDC 7-10 klasių mokiniai dalyvavo stovykloje „Sniego gniūžtė – 2018, sveikatą stiprinantis Kauno regionas“, kuri šį kartą buvo įsikūrusi Vilkijoje.  Jau 25-is metus vykstanti stovykla į trijų parų vykstančius intensyvius bendravimo įgūdžių tobulinimo užsiėmimus sukviečia vis didesnį skaičių jaunuolių, kurie turi galimybę ne tik smagiai praleisti savaitgalį, bet ir pasisemti nemažai gyvenimiškos patirties bei išlipti iš savo komforto zonos, kurioje jiems tiesiog patogu gyventi.

 Ši jaunimo programa daugiausiai dėmesio skiria žalingų įpročių prevencijai, taip pat parodo, kad žmogui nereikia jokių svaigalų, kad įgytų drąsos bendraujant ir smagiai leidžiant laiką. Stovyklos programą sudarė patys paaugliai, žinodami kokie mokymosi būdai yra efektyviausi ir nenuobodūs jų amžiaus grupei. Kaip teigia stovyklos vykdytojai – pedagogai, medikai, psichologai,  paauglių žalingi įpročiai susiformuoja ne vien todėl, kad paaugliai yra veikiami įvairių „madų” (reivo kultūra ir pan.), bet dėl neišspręstų asmeninių problemų – baimės atrodyti blogesniam, silpnesniam, neoriginaliam draugų tarpe, dėl konfliktų šeimoje, dėl kitų asmeninių problemų (nelaiminga meilė, nesisekantys mokslai ir pan.).  Paauglystėje atsiradusias problemas jaunas žmogus stengiasi spręsti keliais būdais – įvairiais kvaišalais save nuramindamas, bet tuo pačiu ir kenkiantis savo organizmui, kuris jų laikotarpiu yra labai jautrus, todėl pasitaiko ir tai, kad paaugliai pasineria į depresiją, išgyvena viską savyje ir kaupia neigiamas emocijas, o vėliau jos gali ištrykšti agresija ar smurtu kitam žmogui.

Na, o kas kitas, jei nepatys stovyklos dalyviai geriausiai papasakotų savo įspūdžius? Savo patirtimi dalinasi Miglė Jankauskaitė ir Augustė Šmigelskytė: „Vos įžengus pro duris supratome visi, kad laukia malonus ir smagus savaitgalis. Visus begalo nustebino stovyklautojų sutikimas, apsikabinimai. Visas dienas nuo pat ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro vyko įvairiausi užsiėmimai, paskaitos, laikas nebuvo leidžiamas tuščiai. Susipažinome su daugybe naujų žmonių, mūsų bendraamžiai atvyko iš skirtingų Kauno regiono vietovių. Mūsų, Kaišiadorių rajono, grupė buvo pati didžiausia. Dėstomos paskaitos nebuvo nuobodžios ir nebuvo skaitoma vien tik sausa teorinė medžiaga. Kaip vieną iš įdomesnių užsiėmimų galima būtų išskirti N. Goštautaitės – Midttun ir menininkės I. Babilaitės užsiėmimą, kurio metu diskutavome apie priklausomybę tabako rūkymui, bei kūrėme rūkančio žmogaus plaučius. Taip pat ilgam atmintyje išliks informacija iš R. Žiaunienės paskaitos „Psichiką veikiančios medžiagos: kaip psichotropinės medžiagos paveikia žmogaus elgseną“.  Ši stovykla padėjo šiek tiek kitaip pažiūrėti į savo paaugliškas problemas, manome, jog daugelis iš mūsų išmoko susidraugauti su savo emocijomis, sužinojo kaip reikia spręsti konfliktus. Jei tik turėsime progą ateityje būtinai norime pakartoti viską dar kartelį.“

Moksleiviai iš stovyklos grįžo šiek tiek pavargę, bet su užsidegusiomis akimis, norėdami skleisti išmoktą informaciją ir savo mokykloje. Smagu, jog tokios veiklos turi tęstinumą, o paaugliai turi galimybę susipažinti ne tik su bendraamžiais, bet ir geriau pažinti savo asmenybę.

 

VSPS Ieva Kalvinskaitė

Socialinė pedagogė Daiva Janonienė

Nuotraukos