Mokinių mokslinė konferencija "Sveikata ir už auksą brangesnė"

                     Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Kai prispausti ligos ar šiaip užklupus kokiam negalavimui atsiduriame poliklinikoje ar ligoninės palatoje, prisimename šią senolių išmintį ir dar kartą įsitikiname, kad sveikata iš tiesų yra brangesnė už bet kokius turtus ar pinigus. Jau tampa mados reikalu savo sveikatai skirti dėmesio: aktyviai lankomi sporto klubai, domėjimasis sveikatai palankia mityba, įvairūs mūsų kasdien vartojami vitaminai, mineralai, maisto papildai, tapę neatskiriama dienos raciono dalimi.

                      Pasaulinė sveikatos diena yra švenčiama kasmet balandžio 7 d. Šią šventę inicijuoja PSO nuo 1950 metų. Diena švenčiama siekiant supažindinti visuomenę apie tam tikras su sveikata susijusias temas, šitaip pabrėžiant PSO prioritetines sritis.

                      Jau tapo tradicija, Pasaulinei sveikatos dienai skirta mokinių mokslinė konferencija. Šiais metais ją organizavo Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija ir Kaišiadorių rajono savivaldybės meru. Tai renginys, kuris visada susilaukia didelio mokinių ir jų mokytojų aktyvumo. Sveikinimo žodį tarė Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus. Jis pasidžiaugė, kad auga karta, kuri jau dabar domisi savo ir kitų sveikatos išsaugojimu. Tai teikia vilties, kad būsime sveikesni, laimingesni, saugesni.

                      Konferencija "Sveikata ir už auksą brangesnė" prasidėjo nuo žaismingų Pravieniškių pagrindinės mokyklos, Rumšiškių A. Baranausko gimnazijos, Gudienos mokyklos - darželio "Rugelio" ir Žiežmarių mokyklos - darželio "Vaikystės dvaras" pradinukų darbų pristatymų. Tai kas , kad jie dar tik pradinukai, bet kartu su savo mokytojomis jie ne tik vykdė tyrimus, juos pristatė, bet ir rekomendacijas pateikė kaip saugiai elgtis su šuniukais, kiek valandų turėtų miegoti mokinys, kaip sveikai maitintis, paskaičiavo kiek pinigėlių praranda rūkaliai.

                      Vyresnių klasių mokiniai  visai rimtus tyrimus vykdė ir gautus rezultatus pristatė. Paparčių pagrindinės mokyklos mokinė tyrė Paparčių aplinkos užterštumą automobilių išmetamosiomis dujomis. Žiežmarių gimnazijos 7a klasės mokinės - savo mokyklos mokinių fizinį aktyvumą ir pristatė tikrai guodžiančius rezultatus- Žiežmarių gimnazijos mokiniai yra pakankamai aktyvūs.

                      Mūsų svečiai iš Širvintų rajono Gelvonų gimnazijos pristatė savo tęstinį tyrimą kas yra geros sveikatos garantas jų gimnazijoje. Tiesa gauti rezultatai šiek tiek nuliūdino, nes lyginant su pernai metais gimnazijos mokiniai šiek tiek mažiau aktyvūs, mokykloje jaučiasi saugūs mažesnis skaičius. Bet svarbu ne tik rezultatas. Šis tyrimas buvo pristatytas mokyklos bendruomenei ir jau žengiami pirmi žingsneliai, kad padėtis pasikeistų.

                      Patys brandžiausi buvo A. Brazausko gimnazijos dvyliktokių darbai. Energetinių gėrimų poveikis žmogaus organizmui, buitinių ploviklių poveikis aplinkos mikroorganizmams ir natūralių ir sintetinių antibiotikų poveikis laktobacillus bakterijų dauginimuisi - tai temos kurias pristatė gimnazistės.

                      Konferencijai baigiantis buvo priimta mokinių mokslinės konferencijos rezoliucija. Ją parašais patvirtino visi konferencijos dalyviai ir svečiai.

                      Saugokime savo sveikatą ir būsime sveiki.

Kaišiadorių raj. sav visuomenės sveikatos biuro

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Audronė Petraškienė