"Mikrobams vietos ant mūsų rankų nėra!"

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos diena. Kasdieninis rankų plovimas atrodo visiems įprastas ir paprastas dalykas. Tačiau susimąstykime ar tikrai mokame taisyklingai plauti rankas? Deja, tačiau daugelis iš mūsų tai daro dar netinkamai.  Rankas visiems reikia plauti ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotų save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.

„Mikrobams vietos ant mūsų rankų nėra!“ taip užtikrintai nusprendė Žiežmarių gimnazijos PUG mokiniai, kurie kartu su sveikatos priežiūros specialiste Ieva minėdami švarių rankų dieną visi kartu prisiminė, kaip reikia taisyklingai plauti rankas.  Užsiėmimo metu vaikai diskutavo apie mikrobus ir kaip jie gali pakenkti mūsų sveikatai. Išsiaiškino, jog mikrobai plinta pačiais įvairiausiais būdais – čiaudint, kosint, liečiant gyvūnėlius, žaidžiant ar net gi sveikinantis.  PUG mokiniai buvo paraginti pažaisti kamuoliu ir pasisveikinant paspausti ranką sveikatos priežiūros specialistei. Na, o vėliau, kaip jie patys sakė, stebuklingos lempos pagalba išvydo tai, ko plika akimi negali išvysti ir  kas visus šiek tiek nustebino – ant vaikų rankų buvo tikras mikrobų sodas! Jie plito nuo rankų ant rankų, o viskas prasidėjo nuo sveikatos priežiūros specialistės, kuri netinkamai nusičiaudėjo tiesiai į delną ir nieko nelaukus pradėjo sveikintis su vaikais. Mokiniai išvydę kas vyksta ant jų rankų nusprendė užkirsti kelią mikrobų plitimui ir nieko nelaukę visi nuskubėjo prie kriauklių, kur teko atsiminti kaip taisyklingai plauti rankas. Jie puikiai žinojo, kad neužtenka vien vandens, negalima pamiršti ir kito mikrobų naikintojo – muilo. Mokiniai nepaliko nešvaraus nei vieno pirštelio, o rankas nusausino švariu rankšluosčiu.

Džiugu, kad viso užsiėmimo metu vaikai parodė puikias žinias kalbant apie rankų higieną. Atsisveikinant visi vaikai patikino, kad dabar rankas plausis dažniau ir dar atidžiau, ir savo draugams parodys kaip reikia tai daryti.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I.Kalvinskaitė

 

Nuotraukos