Europos judumo savaitė Kaišiadoryse

Europos judumo savaitė -  didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, kurios  renginiai skatina žmones kuo daugiau judėti, iškeisti transporto priemones į kiek neįprastas - dviračius, riedučius ir pan. Kaip ir kitos Lietuvos savivaldybės, Kaišiadorys taip pat prisijungė prie šios akcijos, todėl nuo rugsėjo 18 dienos Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centru ir Kaišiadorių kultūros centru  visus pakvietė sudalyvauti Europos judumo savaitėje.

Laimutės Kursevičienės šokių grupė „DIVA“ visiems susirinkusiems Kaišiadorių kultūros centre įrodė, jog pradėti šokti niekada nėra vėlu. Šokių žingsneliais ir bendru šokiu buvo atidaryta Europos judumo savaitė Kaišiadoryse.

Po pirmosios niūrios ir lietingos dienos antrosios dienos oras visus džiugino.  Antradienį visi norintys išmėginti savo jėgas krepšinio aikštelėje rinkosi A. Brazausko gimnazijos sporto aikštyne, kuriame skambant muzikai, aktyviai rinkosi sportininkai. Renginio dalyviai ne tik aiškinosi kuri komanda yra geriausia krepšinio aikštelėje žaidžiant 3x3, bet ir išmėgino savo taiklumą, mėtydami nuo baudų metimo zonos. Geriausius rezultatus parodę sportininkai buvo apdovanoti medaliais.

Ne paslaptis, kad pačią didžiausią naudą organizmui žmonės gauna sportuodami gryname ore. Todėl trečiąją dieną visų laukė - šiaurietiškas ėjimas, kuris subūrė įvairaus amžiaus dalyvaujančių grupelę. Trenerio parinktas maršrutas leido iš arčiau susipažinti su Kaišiadorių miestu ir aplankyti vietas, kuriose dar nėra buvę. Įveikę 7 kilometrų atstumą visi sugrįžo pakilios nuotaikos, sukaupę daug įspūdžių ir sveikai, bei turiningai praleidę vakarą.

Kevirtoji diena - futbolo diena. Visi neabejingi šiai sporto šakai buvo sukviesti į A. Brazausko gimnazijos sporto aikštyną, kuriame vaikinai pagal savo amžiaus grupes varžėsi dėl medalių.Nors oro sąlygos ir kišo koją, tačiau futbolistai tryško geromis emocijomis, kuriomis užkrėtė ir žiūrovus, kurie negailėjo garsių palaikymo šūksnių.

Europos judumo savaitės uždarymui visi buvo kviečiami garbingam 1 kilometro bėgimui, kuris vyko Gedimino gatve - nuo parduotuvės "Divenda" iki Kaišiadorių pašto. Gausus susirinkęs dalyvių būrys prieš bėgimą kartu atliko apšilimo pratimus ir lydint policijos pareigūnams bėgo pagrindine Kaišiadorių gatve. Ties finišo tiesiąją visų bėgančiųjų laukė siurprizas - apyrankė su užrašu, kuris yra Europos judumo savaitės šūkis, - "Dalindamasis pasieksi daugiau".

Šios akcijos organizatoriai džiaugiasi gausiu dalyvių skaičiumi, visų geranoriškumu ir noru judėti gryname ore.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ieva Kalvinskaitė