Būk matomas

Dienos trumpėja. Tamsu ryte, o ir po pietų labai greit sutemsta. Beveik kiekvieną dieną dargana. Matomumas vairuotojams prastas.

Kaišiadorių policijos komisariato bendruomenės pareigūnės ir Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai rugsėjo pradžioje dalino mokiniams atšvaitus, aiškino kam jie reikalingi, kur ir kaip reikėtų dėvėti atšvaitą.

Lapkričio pradžioje (lapkričio 6 dieną) buvo nuspręsta patikrinti ar mokiniai į mokyklą ateina dėvėdami atšvaitą. Bendruomenės pareigūnės Irena Budrikienė ir Neringa Perlytė- Alionienė ir Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos Skaistė Kalvinskaitė ir Audronė Petraškienė po atostogų skubančius mokinukus pasitiko prie mokyklų. Vėl kalbinome, aiškinome, bandėme įtikinti, kad atšvaitas gali išgelbėti gyvybę. Tiems kurie neturėjo atšvaito vėl buvo jie dalinami.

Primename: privalomos naudoti saugos priemonės (atšvaitas, šviečiantis žibintas, ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais, kitas šviesą atspindintis elementas) - ne žaislas ir ne papuošalas, skirtas laikyti namuose stalčiuje ar spintoje. Atšvaitą visada turime segėti eidami keliu tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui.

Audronė Petraškienė

Nuotraukos