Bėk nuo rūkymo

Net ir žinodami, kaip cigaretės kenkia sveikatai, rūkantieji netiki, kad kas nors panašaus gali nutikti ir jiems. Jei pamėginus užsirūkyti cigaretės skonis ir kvapas patiko, greičiausiai žmogus mėgins ir antrą, ir trečią kartą. Tuomet greitu metu pajaus, kad be cigaretės negali ilgai ištverti. Viso to priežastis yra nikotinas, kuris yra tabake ir būtent nuo šios medžiagos išsivysto priklausomybė. Dažnai yra klausiama kodėl išvis yra pradedama rūkyti, jei žinome, kad tai labai kenkia? Atsakymų yra įvairių: nugali smalsumas išbandyti kažką naujo, dar paauglystėje pradėję rūkyti jaunuoliai nori atrodyti ir elgtis kaip suaugę, taip pat pasirinktas netinkamas draugų ratas padaro įtakos pradedant rūkyti. Taigi priežasčių yra tikrai ne viena.

1987 m. Pasaulio Sveikatos Organizacijos nariai, siekdami atkreipti pasaulio dėmesį į epidemiškai plintančias mirtis, sukeltas rūkymo, paskelbė gegužės 31 d. Pasauline diena be tabako. Šią dieną Paparčių MDC moksleiviai pamokų metu buvo supažindinami su rūkymo sukeltomis žalomis. PSO teigia, kad aštuoni iš dešimties rūkančiųjų pradeda vartoti tabaką būdami paaugliais.

 Dienai be tabako paminėti socialinė pedagogė Daiva Janonienė, klasių kuratorius Martynas Ambrizas ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ieva Kalvinskaitė mokykloje organizavo bėgimą „Bėk nuo rūkymo“, kuriame skirtingose amžiaus grupėse varžėsi moksleiviai. Po bėgimo visų dalyvių laukė viktorina ir smagios užduotys, kuriose atsispindėjo moksleivių originalumas ir turimas žinių bagažas. Buvo tikrinimas plaučių stiprumas kuo greičiau pučiant balionus iki kol jie susprogs, spalvotų kreidelių pagalba piešiami mitai ir faktai susiję su rūkymu. Norintieji galėjo apžiūrėti organinio stiklo 3-D modelį, kuris atrodo kaip milžiniška cigaretė, kurioje pavaizduota kas iš tiesų yra tabako dūmuose.

Renginio metu visi galėjo atsigaivinti vandeniu ir pasivaišinti vaisiais. Dėkojame visiems dalyviams ir tikimės,  jog vieni kitus skatinsime tabako vartojimui pasakyti griežtą „NE“.

 

VSPS I. Kalvinskaitė