Ar ne per sunki tavo kuprinė

                      2018 m. spalio 3 d. Palomenės pagrindinėje mokykloje vyko mokyklos mokinių kuprinių svėrimo akcija "Ar ne per sunki tavo kuprinė".

                      Mokinių kuprinių svėrimo akcijos tikslas - atkreipti mokinių ir tėvų dėmesį į mokyklinių kuprinių svorį, jo turinį, galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Netaisyklingas kuprinės nešimas ir kuprinės svorio nekontroliavimas turi įtakos formuojantis netaisyklingai laikysenai, dažna nugaros skausmo priežastis mokinių tarpe. Ryškiausi stuburo pakitimai vyksta jaunesniame mokykliniame amžiuje - toliau auga ir kaulėja skeletas, tačiau stuburas tebėra ne visai sukaulėjęs, lankstus.

                      Kuprinių svėrimo akciją vykdė mokiniai - sveikos gyvensenos klubo nariai. Jie svėrė visų norinčių kuprines, mokinius ir konsultavo ar ne per sunki kuprinė. Visiems sudalyvavusiems akcijoje dalino knygų skirtukus "Tavo kuprinė"

                      Vykdant akciją, paaiškėjo, kad trečiadienį buvo tik dvi per sunkios kuprinės. Priežastis - kūno kultūros pamoka. Smagu, kad beveik visų mokinių kuprinės su dviem diržais.

Sveikos gyvensenos klubas

Nuotraukos