Šiaurietiško ėjimo žingsneliu link vasaros

Paskutines pavasario ir mokslo metų dienas Žiežmarių gimnazijos mokiniams ir mokytojams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ieva pasiūlė praleisti šiek tiek neįprastai ir išbandyti kažką naujo – šiaurietišką ėjimą. Kai gegužės mėnuo džiugina tokiais gražiais orais, tiesiog yra privaloma kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Aštuntų klasių mokiniai ir mokyklos mokytojai, bei darbuotojai kelias dienas mėgaudamiesi grynu oru, šiek tiek atitrūkę nuo mokslo ir darbų rutinos išmėgino savo jėgas, bei gilino žinias apie šiaurietišką ėjimą. Neįprastas pamokas vedė Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Arvydas Raskilas.

Mokiniai, mokytojai ir darbuotojai buvo sportiškai ir linksmai nusiteikę, aktyviai dalyvavo užsiėmimuose ir su dideliu susidomėjimu klausėsi Arvydo, kuris pradžioje kiekvienam atskirai pritaikė ėjimui skirtas lazdas pagal jų ūgius. Pravedė trumpą instruktažą, kuriame buvo aptarti septyni etapai. Visi sužinojo, kaip taisyklingai reikia laikyti lazdas, kokio didumo žingsnį reikia žengti ir kokiu greičiu reikia eiti. Šiek tiek atlikę pratimų ir apsipratę su specialiomis lazdomis, visi pajudėjo link mokyklos sporto stadiono. Buvo visko – susikaupimo ir daug skambančio juoko. Visi sutartinai kalbėjo, kad nėra taip paprasta vaikščioti taisyklingai, kaip atrodė iš šono, tačiau niekam net nekilo abejonių, kad tai yra efektyvesnis judėjimo būdas nei paprastas ėjimas ar bėgimas, nes yra treniruojama kur kas daugiau raumenų, formuojasi taisyklinga laikysena.

Po tokios neįprastos pamokos, praleistos gryname ore, į mokyklą visi nuskubėjo žvalesni, prikaupę daug gerų emocijų ir naujų įspūdžių. Ne vienas jau dabar norėjo ir toliau tęsti šiaurietiško ėjimo užsiėmimus.

Dėkojame visuomenės sveikatos stiprinimo specialistui, Arvydui Raskilui už aktyvias ir smagias pamokas!

 

VSPS I. Kalvinskaitė