Naujienos

 • OBUOLYS VIETOJ CIGARETĖS!
  OBUOLYS VIETOJ CIGARETĖS!

  Gegužės 31-oji Pasaulinė diena be tabako, kurios tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Šią dieną visi rūkantieji yra skatinami bent vieną dieną nerūkyti. O tie kurie vis dar svarsto rūkyti ar ne - ryžtingai apsispręsti nerūkyti.

 • Lytiškumo ugdymas... Ar jis reikalingas?
  Lytiškumo ugdymas... Ar jis reikalingas?

  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro įsakymu šiais metais visose šalies mokyklose startavo „Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai“ bendroji programa. Tikslas – suformuoti sveiką lytiškumą, parengti, subrandinti asmenį šeimai.  Ši programa vykdoma ne veltui. Anot statistikos, 2016 m. Lietuvoje pasigimdė 276 paauglės. Šių jaunų gimdyvių skaičius nuo 2014 m. nemažėja. Tuo tarpu Kaišiadorių rajone šis rodiklis vienas iš prasčiausių Lietuvoje. 

 • Bėk nuo rūkymo
  Bėk nuo rūkymo

  Net ir žinodami, kaip cigaretės kenkia sveikatai, rūkantieji netiki, kad kas nors panašaus gali nutikti ir jiems. Jei pamėginus užsirūkyti cigaretės skonis ir kvapas patiko, greičiausiai žmogus mėgins ir antrą, ir trečią kartą. Tuomet greitu metu pajaus, kad be cigaretės negali ilgai ištverti. Viso to priežastis yra nikotinas, kuris yra tabake ir būtent nuo šios medžiagos išsivysto priklausomybė. Dažnai yra klausiama kodėl išvis yra pradedama rūkyti, jei žinome, kad tai labai kenkia? Atsakymų yra įvairių: nugali smalsumas išbandyti kažką naujo, dar paauglystėje pradėję rūkyti jaunuoliai nori atrodyti ir elgtis kaip suaugę, taip pat pasirinktas netinkamas draugų ratas padaro įtakos pradedant rūkyti. Taigi priežasčių yra tikrai ne viena.

 • Aktyvaus judėjimo diena „Judėk, tobulėk ir sveikai maitinkis“
  Aktyvaus judėjimo diena „Judėk, tobulėk ir sveikai maitinkis“

  Saulėtą gegužės 29 dieną Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokiniai mokyklos suolus išmainė į Širvintų miesto paplūdimį, o visiems įprastą skambutį pakeitė kūno kultūros mokytojos švilpukas. Gimnazistai dalyvavo netradicinėje fizinio aktyvumo dienoje, jų laukė keturios sporto rungtys bei kitokios veiklos, susijusios su sveikatingumu.